לאחר לימודים רוחביים של תחום לכידת נחשים אני מקצועי מאד בתחום זה ומודע היטב לשיטת ההתנהלות הנכונה מול הסוגים השונים של הנחשים.

בשנים האחרונות תפסתי הרבה מאד נחשים באזורים שונים ברחבי הארץ, הן ארסיים והן לא ארסיים ואני יודע באופן מדויק את שיטות ההתמודדות והתפיסה שלהם.

מחיר לוכד נחשים 

העלות עבור תפיסת נחש נעה בין 800-500 ₪ והיא כוללת את הגעת הלוכד המקצועי לשטח, שעות החיפוש אחר הנחש, לכידתו ולאחר מכן הסעתו למקום מרוחק כמו שמורת טבע, כדי שהוא יחיה שם ולא בסמוך לסביבת מגורים. 

במקרה צורך אשמח לסייע לכם, לאתר וללכוד את הנחש. 

מחיר לוכד נחשים

הימצאותו של נחש בסמוך לבית מגורים או בתוכו 

עקב החום הכבד וצמצום שטח המחייה, נחשים רבים מחפשים מזון במקומות חדשים. אם בקרבת הבתים מסתובבים עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים הוא יחפש אותם בגינה, בחצר, בין הצמחייה ובין הגרוטאות כדי לתפוס אותם ולאכול אותם.

רוב סוגי הנחשים אינם ששים לתקוף ולהכיש בני אדם. הסיבה לכך שהנחש מכיש היא עקב העובדה שהוא חש מאוים ולכן הוא חושש שיפגעו בו. הוא מקדים רפואה למכה ותוקף כדי להגן על עצמו.

גם אם מדובר בנחס ארסי וגם אם לא, יש להרחיק את הנחש מהמקום ולכן לוכד הנחשים המיומן הוא הגורם המתאים ביותר לכך.

מה עושים כאשר רואים נחש 

באופן טבעי רוב בני האדם מפחדים מאד כאשר הם רואים נחש. ההנחיות הן להתרחק באופן מידי מהמקום ובמקביל לכך לשמור עם הנחש על קשר עין, כדי לדעת היכן הוא מסתתר. את המידע החשוב הזה על מיקומו של הנחש ונראותו מעבירים באופן מידי ללוכד הנחשים אשר יוצא מיד לדרך. 

מתוך ניסיוני הרב, אני כלוכד הנחשים מתחקה אחר עקבותיו של הנחש, במקומות אשר בהם הוא נראה לאחרונה, במקומות מסתור, בין הגרוטאות ועוד. אם הנחש נותר בסביבה, קיימת סבירות גבוהה שאגלה ואתפוס אותו.

המטרה היא לתפוס אותו חי, להניח אותו בקופסה ייעודית לכך ולהסיע את הנחש לשמורת טבע, או לסביבה אחרת אשר מתאימה לתנאי המחיה שלו. 

למרות המסוכנות של חלק מהנחשים ובמיוחד הארסיים שביניהם, מדובר בחיות בר מוגנות אשר אסור לפגוע בהן. כל נזק שייגרם לנחש מוגדר בחוק כעבירה פלילית ולכן מי שנתקל בנחש מזעיק אותי לוכד הנחשים ואינו מבצע כל פעולה לנחש, כדי לא להיות בסכנת הכשה.

הכשה של נחש

במקרה של הכשה חשוב ורצוי לצלם את הנחש כדי לאבחן באיזה סוג נחש מדובר וזאת כדי שבבית החולים ייתנו למטופל עירוי של נסיוב התואם את הארס של הנחש הספציפי. זמן ההגעה הוא קריטי ולכן יש לטפל בכך באופן מידי.

במקרה צורך אשמח לסייע לכם, לאתר וללכוד את הנחש שנראה בסביבתכם ולהעבירו לשמורת טבע.