לכידת חולדה

בני האדם והחולדות לא ממש מסתדרים. רבים מאיתנו רואים בחולדה חיה מסוכנת ומגעילה ומאוד חוששים ממנה, על אחת כמה וכמה כשאנו מגלים אותה בביתנו. 

אך לצד "השבחים" להן "זוכות" החולדות, חשוב לזכור שהן בכל זאת בעלי חיים ושלמרות שהן כן עלולות לגרום למחלות ולכרסם כל דבר, רצוי לטפל בהן באופן שלא יזיק להן.

הצילו! יש חולדה בבית!

כשאנשים רואים חולדה, הם בדרך כלל נבהלים, צועקים ופותחים את החלונות כדי שאולי החולדה תואיל בטובה לעזוב את המקום ולהניח להם לנפשם. 

המפגש עם החולדה לא חייב להיות ישיר – לפעמים בני הבית מבחינים בגללים או משקופים שכורסמו, כבלים שכורסמו או צנרת שכורסמה – סימנים אלו מעידים על כך שיש חולדה באזור.

ההכרה בעובדה שיש חולדה בבית עשויה לעלות את מחשבה שאולי יש עוד חולדות שמסתתרות להן באזורים שונים ברחבי הבית או החצר, בשלב זה נוהגים אנשים להזמין מדביר.

איך מדבירים מטפלים בחולדות?

שיטות הטיפול של מדבירים עלולות לפגוע קשות בחולדות ואף להביא למותן. בין השיטות הללו יש לציין הדברה באמצעות מלכודת קפיץ. שיטה זו עשויה לגרום לחולדה למות כמעט בוודאות. 

מלכודת הקפיץ פועלת כך שכאשר החולדה מניחה את רגליה על פס המדרך במטרה להגיע אל הפיתיון, הקפיץ נסגר עליה. 

שימוש ברעל הוא שיטה נוספת. את הרעל מטמין המדביר בתיבת האכלה סגורה. לאחר מכן, החולדה נכנסת לתיבה ואוכלת את הרעל.

הרעל לא פועל באופן מיידי והחולדה עשויה למות לאחר 3-7 ימים.

מעבר לכך שמדובר על שיטה אכזרית, גם בני הבית עשויים להיפגע משימוש בשיטה זו.

בזמן זה, בו החולדה מסתובבת ברחבי הבית, עשויות חיות המחמד להבחין בה ולאכול אותה, כתוצאה מכך גם הן יורעלו. מעבר לכך, החולדה המתה יכולה להימצא בכל מקום – גם מתחת לרצפה.

לעשות את זה אחרת – תפיסת חולדות בידיים

ניתן להבין ששיטות הטיפול בחולדות לא רק שמזיקות לבעל החיים, אלא גם גורמות למותו, ואת הסיום העצוב הזה אני – איתי הלוכד, לא רוצה לקבל.

 כלוכד חולדות מקצועי ומיומן שחקר את האופן בו החולדה נעה ואת ההתנהגות שלה, אני פועל בדרך אחרת שאינה גורמת לחיה נזק וודאי שלא מובילה למותה. 

במסגרת תפקידי כלוכד חולדות, אני מבצע את הלכידה באמצעות הידיים, ללא שימוש ברעל או במלכודות מזיקות. 

הלכידה שמתבצעת באמצעות הידיים אינה פוגעת בחיה – וזוהי בדיוק המטרה שלי – למנוע את הנזקים להם עלולה החולדה לגרום, ומצד שני – לא לפגוע בה.

במידה שהבחנתם בחולדה בביתכם, חשוב שתפעלו מהר. כך תוכלו למנוע מהחולדה להתרבות ולגרום לנזקים קשים. 

במידה שתזמינו את השירות שלי, אגיע אל ביתכם במהירות או שאשלח אחד מהקולגות שלי (הקולגות פועלים באותה השיטה שבה אני פועל). 

שירותיי ניתנים באזורים: חיפה עד אשקלון, במשך 24 שעות ביממה ובכל ימות השבוע.

תוכלו ליצור איתי קשר באמצעות הטלפון ואגיע במהירות.