0502-600-601

לוכד נחשים

לוכד נחשים

 

איתי הלוכד  הנו לוכד נחשים ובעלי חיים מסוכנים מורשה מטעם רשות הטבע והגנים, לוכד  מנוסה העוסק בתחום מעל 20 שנה ואף יותר אם מחשיבים את העיסוק בנושא כתחביב ילדות.

לכידת נחשים היא שילוב של מיומנות, ניסיון, ידע ויש אף אומרים חוש . לא כל לוכד נחשים בהגדרה או הסמכה שולט בהליך איתור נחש בזירה מורכבת, לא כל לוכד  ידע לשאול את השאלות הנכונות בכדי להבין להיכן פנה הנחש שנצפה לפני זמן מה.

לא כל לוכד יעיז להכנס למקום צפוף ומסוכן בו שוהה הנחש. ולא כל לוכד  ידע התנהגות אופיינית או מקום מסתור מועדף למין נחש זה או אחר.

 

לכידת נחשים

לכידת נחשים מותרת אך ורק למי שמחזיק בהיתר רלוונטי מטעם רשות הטבע והגנים.

נחשי ישראל הנם בעלי חיים מוגנים ואין לפגוע, לגדל או לסחור בהם. לכידת נחש פשוטה או מורכבת, כרוכה בסיכון רב לאותו לוכד  שבא במגע עם נחש, או מסתובב באזורים מועדים לפורענות.

לוכד נחשים מיומן יודע מהיכן להתחיל בזירה בעייתית ומצויד בציוד המתאים לאיתור נחש בתוך מסתור בעייתי.

לא כל לוכד ידע לאתר נחש במסתור בעייתי, גם מכיוון  שרמת המקצועיות לא זהה בלשון המעטה בין כל העוסקים במקצוע  וגם בגלל שרוב הלוכדים לא נושאים ציוד מקצועי מספיק בכדי להתמודדת עם לכידת נחש מורכבת.

 

לוכד נחשים מטעם רשות הטבע והגנים

נתקלתם בנחש בבית או נחש בחצר? אל תיקחו ריזיקה או סיכון מיותר, צרו קשר עם איתי הלוכד נחשים מומחה, אל תתקרבו או תעשו מעשה פזיז שבמקרה הטוב יבריח את הנחש ובמקרה הגרוע יגרום לנחש להכיש אתכם, שימרו על מרחק בטוח וקשר עין רציף עם הנחש עד להגעתו של לוכד נחשים.

 

שירותי לכידת נחש

איתי הלוכד נחשים הדברה ירוקה הינו לוכד נחשים מקצועי עם רישיון מטעם רשות הטבע והגנים מס' 1235 ומעניק שירותי לכידת נחשים (לא הדברת נחשים) 24 שעות ביממה. שירות לכידת נחש ניתן באזור המרכז והשפלה עד לאזור השרון הצפוני. שירותי לכידת נחש כוללים:

 • מחירים נוחים.
 • הגעה מהירה של לוכד נחשים על קטנוע.
 • כלי איתור נחש מקצועיים.
 • סריקה לאיתור נחש ובסיום הרחקת נחש ושחרורו בטבע.
 • שירות אדיב עם חיוך של לוכד נחשים עם ניסיון עשיר.

בניגוד לאמונה הרווחת, נחשים אינם נכנסים לתרדמת בתקופת החורף, רק הפעילות שלהם מצטמצמת, או אז ניתן להבחין בנחשים כאשר הם מחפשים אחר מקום חמים לשהות בו. 

כשהחורף מסתיים והאביב מפציע, סוגים רבים של נחשים מראים פעילות מוגברת באזור מגורי אדם (נחש בתל אביב, נחש בסביון, נחש בבית, נחש בחצר, נחש מתחת לדק).

זו העת שבה לוכדי נחשים מומלצים רבים יוצאים לשטח לבצע לכידת נחש עקב קריאות של תושבים מודאגים שמא יכנס נחש ארסי אל ביתם (כגון נחש צפע ארצישראלי).

נחש צפע ארצישראלי הוא אחד מסוגי נחשים המסוכנים ביותר בארץ והבולט שביניהם. נחש צפע יוצא ממקום המסתור שלו ומחפש נקבה על מנת להתרבות.

כתוצאה מכך גוברים הסיכויים שימצא נחש בחצר שלכם ואף יותר מכך ניתן לצפות שנראה נחש בבית, נחש במחסן או שני נחשים זכרים שמתעמתים אחד עם השני. הכשת נחש צפע היא מסוכנת מאוד ויש לפעול על פי הוראות הבטיחות לעיל.

במקרה של הכשת נחש

 • בכל מקרה של הכשת נחש צאו מנקודת הנחה שמדובר בסוג של נחש ארסי.
 • במקרה של הכשת נחש יש לפנות לבית חולים או להזעיק שירותי רפואה.
 • במקרה של הכשת נחש אין לבצע מרדף אחר הנחש מחשש להכשה נוספת.
 • במקרה של הכשת נחש יש להרגיע את האדם שחטף הכשה מנחש.
 • יש להזעיק לוכד נחשים מומלץ למקום.

היכן מסתתרים נחשים?

נחשים מסתתרים כמעט בכל מקום. יש נחשים מתחת לדק, נחשים במכונית, נחשים בתקרה של המחסן, נחש במזגן, נחש בארון, נחש בנעליים, נחש בג'נקייה, נחש מאחורי המיטה. התפקיד והמשימה שלי כלוכד נחשים מנוסה ומקצועי היא לאתר את הנחש ולכן הסירו כל דאגה והשאירו לי את מלאכת איתור הנחש.

אז מה עושים אם היה לכם נחש בחצר?

גם אם נתקלתם בנחש בחצר והגיע לוכד נחשים מקצועי והצליח ללכוד את הנחש אתם עלולים בטעות לחשוב שהבעיה נפתרה לתמיד, אך לא כך פני הדברים. לכידת נחש על ידי לוכד נחשים מקצועי אינה ערובה לכך שנחש אחר לא יכנס בשנית.

נחשים הם זוחלים עם הרגלים קבועים שזקוקים לסביבת חיים ספציפית. אם נחש מצא אצלכם פינה נוחה להתמקם בה לא מן הנמנע שנחש חדש ישתלט עליה. נחשים אינם מחבבים במיוחד את בני מינם ולכן הצפי הוא למצוא נחש אחד בלבד במקום המסתור אך כאשר יסולק הנחש על ידי לוכד נחשים, "יקפוץ" בשמחה על המציאה נחש אחר..

כיצד נפטרים מנחשים?

בעוד שזה כמעט בלתי אפשרי למנוע כניסת נחשים לחצר, ניתן לצמצם את האפשרות הזו על מס' פעולות פשוטות שיגרמו לנחש להמשיך למקום אחר. ההליך הזה יסייע במידה ולוכד הנחשים לא הצליח לאתר את הנחש (כן, זה קורה לפעמים).

ראשית נבהיר כמה נקודות: בישראל קיימים מינים רבים של נחשים שחלקם ארסיים מאוד ולכן לכידת נחש חייבת להתבצע על ידי לוכד נחשים מקצועי. רוב מקרי ההכשה של נחש מתרחשים כאשר אנשים לא מיומנים וחסרי ניסיון מנסים ללכוד נחש בעצמם או אף להרוג אותו (גם לוכדי נחשים חוטפים הכשה מדי פעם), במילים אחרות, השאירו את מלאכת לכידת הנחש למקצוענים.

 • הסירו יריעות המונחות על הקרקע בחצר.
 • אם יש לכם מסלעה בחצר, איטמו את המרווחים בין האבנים.
 • סלקו צמחים שוטים והנמיכו את גובה שאר הצמחים.
 • מערומים של פסולת עץ או אבן מהווים מקום מסתור נוח לנחשים.
 • איטמו מבנים בחצר כגון מחסנים.

 

Call Now Buttonחייג\י עכשיו